Příležitost pro mladé muzikanty: Akademie komorní hudby vyhlašuje konkurzy v oboru klavír a smyčce

V září proběhnou další konkurzy o stipendia Akademie komorní hudby, tentokrát pro smyčcové nástroje a klavír. AKH letos vstupuje do páté sezony, projekty se odehrávají v úzké spolupráci s nadací Villa Musica, která umožňuje velkou část koncertů realizovat na půdě německého regionu Porýní-Falc. Konkurzy se uskuteční ve čtvrtek 12. září 2019 na HAMU v Praze.

Hlásit se mohou hráčky a hráči v oboru housle, viola, violoncello, kontrabas a klavír, kteří splňují věkový limit 26 let. Vítězové konkurzu obdrží tříletá stipendia, která jim umožní spolupracovat na komorních projektech s dalšími studenty z České republiky a zahraničí pod vedením lektorů, renomovaných pedagogů a sólistů. 

 , foto AKH

Také v sezoně 2019/20 bude AKH spolupracovat s prestižními německými institucemi, jako je rozhlas SWR, nadace Paula Hindemitha nebo Berlínská filharmonie. V Čechách svou koncertní činnost zaměřuje na města Středočeského kraje, novinkou je úzká spolupráce s rodem Lobkowiczů na zámku v Nelahozevsi. V nadcházející sezoně se také poprvé se studenty představí houslista Josef Špaček, který bude vedle violoncellisty Tomáše Jamníka působit jako druhý umělecký vedoucí.

Mezi úspěšné absolventy Akademie komorní hudby patří například Trio Incendio, klavíristka Kristýna Donovalová, Anežka Ferencová (zástupkyně koncertního mistra skupiny viol v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu) nebo kontrabasista Tomáš Karpíšek, který pravidelně hostuje u Drážďanských a Vídeňských filharmoniků. Na konkurz se lze přihlásit do pondělí 9. září 2019 na webových stránkách AKH.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější