Předprodej na zahajovací galakoncert 20. ročníku MHF Lípa Musica zahájen

Jubilejní 20. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica zahájí 11. září 2021 v libereckém Divadle F. X. Šaldy slavnostní koncert s názvem Dvořák Gala jako současně pátý Koncert pro Liberecký kraj v pořadí. Výroční oslavy otevře renomovaná violoncellistka Michaela Fukačová za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou svého šéfdirigenta Alexandera Liebreicha poctou české hudbě a připomínkou 180 let od narození Antonína Dvořáka. On-line předprodej vstupenek na tento večer byl zahájen v pondělí 23. listopadu.

Dvacet let mé společné cesty s festivalem mě naplňuje radostí a hrdostí. Přijměte prosím pozvání na slavností galavečer, který otevře oslavy našich narozenin a nabídne debutové vystoupení všech uměleckých hostů i setkání s naším největším hudebním velikánem Antonínem Dvořákem,“ říká Martin Prokeš, ředitel a zakladatel festivalu Lípa Musica.

Festivalové oslavy zahájí violoncellistka Michaela Fukačová, která se představí v Dvořákově Violoncellovém koncertu h moll. Sólistku doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který bude na Lípě Musice debutovat. Orchestr pod taktovkou svého šéfdirigenta Alexandera Liebreicha navíc provede Dvořákovu Osmou symfonii.

Lípa Musica už dávno přerostla své působiště. Česká Lípa si takové lidi a tuto akci nejen zaslouží, ale myslím si, že je i potřebuje. Ostatně, musím poděkovat organizátorům za devatenáct festivalových let. Liberecký kraj festivalu pomáhá a v tomto trendu hodláme pokračovat. Díky podpoře kultury je totiž možné udržovat a pěstovat dědictví od předcházejících generací,“ poznamenává k Lípě Musica Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější