PKF – Prague Philharmonia zahájí letošní rok pod taktovkou Juliana Rachlina

PKF – Prague Philharmonia přichází hned zkraje nového roku s dalším abonentním koncertem. S programem složeným z děl Wolfganga Amadea Mozarta a Franze Schuberta se orchestr představí již 9. ledna v Rudolfinu. Orchestr zahájí svůj rok 2022 s houslistou, violistou a dirigentem Julianem Rachlinem.

Večer s tímto jedinečným umělcem byl přitom naplánován již na květen 2020. Tehdy se sice musel kvůli pandemii zrušit, ale managementu PKF – Prague Philharmonia se podařilo koncert přesunout do letošní sezony. Julian Rachlin se v programu ujme dvojrole: bude jak dirigentem, tak i sólistou v Koncertantní symfonii pro housle, violu a orchestr Es dur. Violový part zazní v podání violistky a houslistky kanadského původu Sarah McElravy.

Mozart a Schubert patří k mým oblíbeným autorům. Žiji ve Vídni, a tam je velmi silná hudební tradice, která je spojena i s těmito dvěma skladateli. Mozart miloval Vídeň a miloval Prahu, uvádět jeho hudbu v Praze tak má velmi hluboký smysl,“ říká o programu Julian Rachlin. Vedle Koncertantní symfonie pak zazní Mozartova Symfonie č. 41 C dur „Jupiter“ a Schubertova Symfonie č. 8 h moll „Nedokončená“. „Všechny tři skladby, které budeme hrát, patří k tomu absolutně nejlepšímu, co kdy bylo napsáno. Jsem velmi šťastný, že je mohu uvést v Praze. Je to neuvěřitelný program, plný radosti, ale také hloubky či smutku,“ láká Rachlin.

Julian Rachlin ve svých 13 letech debutoval s Vídeňskou filharmonií jako nejmladší sólista v historii tohoto orchestru. Od té doby si vybudoval kariéru, která zahrnuje spolupráci s Marissem Jansonsem, Valery Gergievem, Christophem Eschenbachem, Manfredem Honeckem, Myung-Whun Chungem, Riccardem Chaillym, Zubinem Mehtou a řadou dalších světových dirigentů. Od loňského roku je také uměleckým ředitelem Herbstgold-Festival v Esterházyho paláci v Eisenstadte.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější