PKF – Prague Philharmonia odtajňuje program jubilejní 20. sezony a spouští prodej abonmá

Na zbrusu nový projekt donátorských večerů, uvedení skladby ve světové premiéře, na zvučná jména bohatý program a neméně nápaditou dramaturgii koncertních řad, jež tu a tam přesáhne vážnohudební hranici směrem k populárnějším žánrům, láká milovníky hudby 20. koncertní sezona orchestru s novou tváří PKF – Prague Philharmonia . Přední tuzemský ansámbl, který po uplynulých 19. sezon měla veřejnost na paměti pod názvem Pražská komorní filharmonie, přikročil na počátku svého jubilea ke změně názvu a vizuálního stylu. S novým korporátním designem zároveň přichází i potřeba zdůraznit náročnost a dramaturgickou propracovanost, na nichž si filharmonie léta zakládá.

Vedle tradičních koncertních řad, mezi nimiž bude jako obvykle vynikat Orchestrální cyklus se světovou premiérou klavírního koncertu a poprvé také cyklus donátorských večerů PKF de luxe s posláním uvést na scénu ty největší hvězdy hudebního byznysu, jsme pro posluchače připravili množství novinek v programu Koncertů pro děti nebo cyklu soudobé hudby Krása dneška, neméně ctižádostivá je i dramaturgie Komorních koncertů, “ prozrazuje k programové nabídce 20. sezony ředitel PKF – Prague Philharmonia Radim Otépka. „Okolnosti nahrály tomu, že nadcházející sezona pro nás bude výjimečná hned v několika ohledech; počínaje významnými jmény nabitým a programovou skladbou mimořádně pestrým programem, přes nové patrony, kteří přislíbili podporu koncertním cyklům A a S – moderátorku Emmu Smetanu a herce Kryštofa Hádka, až po očekávání spojená se změnou jména a vizáže orchestru. To vše zastřešíme oslavou výroční sezony a již nyní se těšíme, až tyto důležité momenty oslavíme ve společnosti našich posluchačů a příznivců, “ dodává Otépka.  

Kandidátem pro naplnění kréda PKF – Prague Philharmonia, přinášet jedinečné a umělecky silné hudební zážitky, se hned na počátku 20. sezony 2013-2014 stane světový virtuóz klasické kytary MILOŠ , který svým vystoupením odstartuje 23. října v Paláci Žofín novou koncertní řadu PKF de luxe. Filozofie nového projektu je podložena filantropickou myšlenkou pořádání donátorských večerů PKF – Prague Philharmonia, jež ovládnou ty nejvýznamnější světové hudební veličiny. Cílem projektu, který je doplněn noblesní večeří a dalšími společenskými aktivitami, je získat dostatek prostředků pro udržení vysoké umělecké úrovně orchestru, která je jeho stěžejní devízou i hnacím motorem.

Mezi dalšími znamenitými osobnostmi, jež na sebe strhnou pozornost, nebude chybět věhlasný saxofonista Philippe Portejoie , umělec, jenž v posledních letech ohromuje svou klavírní bravurou Simon Trpčeski , mladá houslová virtuózka Elina Vähälä , flétnistka mezinárodního renomé Magali Mosnier , trojice pěveckých vycházejících hvězd Mary Bevan , Sam Furness či Vuyani Mlinde nebo rezidenti orchestru – čerstvá vítězka Pražského jara 2013, hornistka Kateřina Javůrková společně s koncertním mistrem, houslistou Janem Fišerem . S těmito a dalšími personami se publikum bude moci po celou sezonu setkávat ve Dvořákově síni Rudolfina jako obvykle. Nelze opomenut ani zástupce z řad mladší dirigentské elity, kteří zapůsobí po boku zmíněných sólistů. Mezi nimi především Leo Hussain , Kirill Karabits , Enrique Mazzola nebo Ilyich Rivas .

Sdílet článek: