Pianino Petrof Gemini: Když se dva umělecké světy spojí v jeden vesmír

Petrof, světoznámý výrobce klavírů a pianin, představil 6. 6. 2023 v Kabelovna Studios projekt, který propojuje dlouholetou tradici s moderními technologiemi a výtvarným uměním. Petrof Gemini není jen hudební nástroj, je to umělecké dílo, které překračuje hranice hudby. Petrof Gemini je pianino, z něhož se prostřednictvím kladívek a strun linou romantické tóny, ale díky zabudovanému systému adsilent i jejich digitální varianta. Velmi jednoduše tak může svým zvukem ovládnout celou místnost, stejně jako umí přenést tóny pouze do sluchátek.

Unikát z tohoto nástroje tvoří jeho originální design, díky čemuž se jedná o umělecký klenot. Abstraktní malba, půvabná krajina, neodolatelný portrét… ať se budoucí majitel rozhodne pro cokoli, Petrof Gemini se stane  důležitým solitérem v každém prostoru, kde bude umístěn. Kromě společnosti Petrof, která je významným evropským výrobcem akustických klavírů a pianin již od roku 1864, se na tvorbě Petrof Gemini podíleli bratři Havlíčkovi – hudební skladatel Karel a výtvarník Maxim. „Rádi propojujeme hudbu s malbou,“ shodují se dvojčata s tím, že ačkoli každý žije na jiném kontinentu, neustále spolupracují na nových projektech.

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=DJCnBvzPjmc[/spvideo]

Maxim je autorem vizuální podoby Petrof Gemini: „Originální obraz, který bude součástí každého nástroje, je možné sundat.“ Pokud se tedy majitel rozhodne pianino umístit ke zdi, je možné jej zavěsit i na stěnu. Bratr Karel, coby multiinstrumentalista a hudební skladatel, se podílel na vzniku celého konceptu projektu a oceňuje, že Petrof Gemini v sobě díky zabudovanému systému adsilent propojuje všechny výhody akustického a digitálního nástroje: „Vím, že někdy svým hraním ruším okolí, proto jsem chtěl, aby měl Petrof Gemini možnost digitálního přenosu zvuku do sluchátek,“ sdílí své zkušenosti a dodává, že adsilent navíc umožňuje zapisovat noty do počítače či jiného zařízení, nabízí zvuky více než stovky dalších nástrojů nebo také možnost uložení až 10 vlastních skladeb.

„V oboru platíme za inovátory,“ vysvětluje prezidentka firmy Petrof Zuzana Ceralová Petrofová a k novému projektu dodává, že nástroje na míru vyrábí velmi rádi: „Naší misí je přinášet lidem radost a krásu.Ačkoli se jedná o moderní pianino, od začátku do konce jej provází ruční práce: počínaje pečlivou výrobou, přes unikátní autorskou malbu, až do chvíle, kdy se nástroje dotknou ruce pianisty. Petrof Gemini je zkrátka symbolem propojení vášně pro hudbu, originální malby, sofistikovaných technologií a tradičního řemesla.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější