Pěvecká soutěž Antonína Dvořáka: Absolutní vítězství má Ukrajinec Kharlamov, druhé místo získala Eva Kývalová

Čtyřiapadesátý ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, která se každoročně koná v Karlových Varech, zná své vítěze. Mladí ocenění zpěváci se od 8. listopadu ucházeli o přízeň poroty, ve které letos zasedli Peter Dvorský, Eva Randová, Jiří Nekvasil nebo Antonio Carangelo. Mezi oceněnými je několik českých zpěváků, cena pro absolutního vítěze poputuje do Ukrajiny.

Získal ji basista Andrii Kharlamov, který na soutěži bodoval už vloni (získal v kategorii Opera čestné uznání a také Cenu Divadla Josefa Kajetána Tyla Plzeň). Kharlamov je zároveň vítězem mužské operní kategorie, na druhém místě skončil polský tenorista Aleksander Kruczek a třetí cenu získal mladý český tenorista Jan Hájek. V ženské operní kategorii zvítězila ruská sopranistka Varvara Fedotova, druhou cenu získala česká operní naděje Eva Kývalová a na třetí příčce se umístila ruská mezzosopranistka Anna Nedorezova.

Eva Kývalová, foto archiv EK

I v písňové kategorii si porotu nejvíce získal Ukrajinec Andrii Kharlamov, druhou cenu získala Rumunka Diana Alexe a o třetí místo se podělili Monika Jägerová (ČR) a Cheng Li (Čína). Kompletní české obsazení mají vítězné stupínky v kategorii Operní naděje muži: vítězství patří Marku Žihlovi, druhé místo Ondřeji Benkovi a třetí Vilému Cupákovi. Pestřejší národnostní složení mají ženské operní naděje: první cenu získala Chorvatka Tia Pikija, druhou Slovenka Lucia Byráková a třetí Češka Karolína Pohanková. Vítězné stupínky kategorie Junior ženy obsadily Diana Alexe, Daria Kolisan (UK) a Chloe Boelter (USA). V pánské juniorské kategorii byla udělena pouze druhá cena, a to Vladimíru Jindrovi. Report z průběhu soutěže a z koncertu vítězů vám přineseme v příštích dnech.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější