čtvrtek, 15. červen 2017

Pavel Šporcl začal natáčet Hudební perličky, od září bude vzdělávat děti na ČT :D

Napsal(a) 

 , foto Česká televize foto: Česká televize

Několik vybraných zásadních děl klasické hudby bude dětským divákům České televize představovat nový pořad Hudební perličky Pavla Šporcla. Houslista v nich dětem uchopitelnou formou představí ty nejznámější melodie klasického žánru i jejich skladatele.

Česká televize dnes začala natáčet šestnáctidílný seriál určený hlavně dětem, který představí slavné hudební skladatele a jejich zásadní díla. Pořad s krátkými animacemi propojí hrané melodie a zajímavosti o konkrétní skladbě a jejím autorovi.

„Nemalé procento mladých lidí přichází na to, že klasická hudba není výhradně vážná, ale že je plná nejrůznějších pozitivních emocí. Mnohdy je překážkou pouze fakt, že zatím neměli příležitost se s touto hudbou setkat, nebo je v první řadě odradily posluchačsky náročné kusy,“ přibližuje záměr nového pořadu ČT :D houslista Pavel Šporcl a dodává: „V Hudebních perličkách se vždy zaměřím na jednoho skladatele a jeho vybranou známou melodii. Lehkou formou se tak diváci budou moci dozvědět nejen důležitá fakta, ale i třeba úsměvné historky ze života mistra.“

V pětiminutových dílech bude hrát Pavel Šporcl nejen na housle, ale i na klavír a někdy dokonce zazpívá. Celou sérii zakončí skladba od Františka Jana Škroupa a Josefa Kajetána Tyla – tedy česká hymna. Hudební perličky Pavla Šporcla začne vysílat ČT :D od září 2017.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.