Pavel Haas Quartet představil novou členku a začne opět koncertovat naživo

Pavel Haas Quartet mezi sebe přivítal novou členku. Pozici violy od letošního jara zastává houslistka a violistka čínského původu Luosha Fang. Laureátka významných mezinárodních houslových a violových soutěží bývá nejen zvána k orchestrům jako sólistka, ale je i zkušenou komorní hráčkou.

Violoncellista Peter Jarůšek k jejímu angažmá v kvartetu uvádí: „S Luoshou jsme se poprvé setkali před 3 lety v Praze a hudebně mezi námi okamžitě přeskočila jiskra. Vzhledem k časové vytíženosti se ale naše cesty tehdy neprotnuly. Paradoxně díky covidu se nám konečně naskytla příležitost začít spolupracovat. Jsme za to nesmírně vděční, protože Luosha je muzikantka, se kterou je radost tvořit. Těšíme se na naše společné budoucí projekty.

Pavel Haas Quartet se v době pandemie věnoval zejména natáčení koncertních vystoupení pro domácí i zahraniční pořadatele. Brzy ovšem bude možné soubor opět vidět a slyšet naživo. V nadcházejících měsících kvarteto vystoupí zejména doma v České republice, kde bude hostem hned několika hudebních událostí. 10. července zahrají v rámci festivalu Smetanova Litomyšl, následují recitály na festivalech Hindsgavl v Dánsku, Viva Musica! v Bratislavě a Jihočeská intermezza v Borovanech. Podzimní sezónu zahájí koncertem na festivalu Lípa Musica, kde ve světové premiéře uvedou skladbu Ľubicy Čekovské Domov. V rámci téhož festivalu soubor vystoupí také společně s klavíristou Borisem Giltburgem. S tímto vynikajícím sólistou je čekají hned tři vystoupení na mezinárodním hudebním festivalu Dvořákova Praha. Kromě již osvědčené interpretace klavírních kvintetů se pražskému publiku poprvé představí Veronika a Peter Jarůškovi s Borisem Giltburgem jako klavírní trio. V říjnu bude Pavel Haas Quartet již tradičním hostem festivalu Schubertiade v rakouském Hohenems, poté vyrazí na turné po Německu a zavítá také do londýnské Wigmore Hall.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější