pondělí, 7. červenec 2014

Ostravská opera se chystá na výlety s panem Broučkem

Napsal(a) 

Pan Brouček, měsíc a buřty na plakátě N. Y. C. opera Pan Brouček, měsíc a buřty na plakátě N. Y. C. opera
Národní divadlo moravskoslezské bude ve své 96. sezóně pokračovat v oslavách české hudby premiérou opery Leoše Janáčka Výlety páně Broučkovy v hudebním nastudování Roberta Jindry a v režii tandemu SKUTR Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. V hlavních rolích se představí Jana Sibera, Roman Janál, Agnieszka Bochenek-Osiecka, Ivan Kusnjer, Yvona Škvárová, Marianna Pillárová nebo Adam Zdunikowski. Na programu je také jedno z nejobtížnějších děl 20. století, Prokofjevův Ohnivý anděl. Dirigovat bude opět Robert Jindra, režie se ujme Jiří Nekvasil a titulní postavy ztvární Morineke Fadayomi, Martin Bárta, Gianluca Zampieri, Václava Krejčí Housková, Eliška Weissová a David Szendiuch.

Činohra představí dvě české premiéry, a to Večeři v režii šéfa činohry Petera Gábora a nově vznikající Odsun!!! v režii Ivana Buraje, který navazuje na volnou trilogii her vyjadřujících se k regionálním i evropským palčivým problémům. Unikátní baletní triptych Návraty domů bude stále stěžejním projektem baletu. Dále chystá balet tři premiéry, dvě pohádky – Sněhurku a sedm trpaslíků a Popelku a složený baletní večer, ve kterém se spojí duchovní hudba J. S. Bacha s mistrovským dílem Carla Orffa, Carmina burana & Barocco.

Operetu a muzikál čeká premiéra české klasiky Kytice K. J. Erbena v autorském zpracování skladatele Pavla Helebranda: „Inscenace vzniká u příležitosti oslav 20. výročí založení Operního studia NDM, které pod vedením Lenky Živocké dosáhlo mimořádných úspěchů,“ přibližuje šéfka operety a muzikálu Gabriela Petráková a k další české premiéře muzikálu Sunset Boulevard dodává: „Inscenovat muzikál Sunset Boulevard na českém jevišti patřilo léta do kategorie nesplnitelných snů. Jeden z nejlepších titulů Andrewa Lloyda Webbera je skvělým příběhem o slávě i jejím stínu. Datum 19. února slibuje být opravdovým svátkem muzikálového divadla.“  Tradiční zahájení sezóny ostravských divadel se uskuteční opět na náměstí Msgre Šrámka (před Divadlem Jiřího Myrona) 31. srpna 2014 v 15 hodin.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.