Organizátoři Jihočeských kurzů letos podpoří benefičním koncertem fond chirurga Pafka

První dva červencové týdny patří v Blatné už tradičně hudebním kurzům. V roce 1986 je založila významná klavírní pedagožka Zdena Janžurová. Ve spolupráci s Českou hudební společností v Praze položila základ Jihočeského hudebního festivalu a hudebních kurzů. Ty se dříve konaly v Základní umělecké škole Otakara Ševčíka v Písku, od roku 2014 pokračují v základní umělecké škole jihočeského města Blatná a v tamním vodním zámku.

Letos můžou mladí muzikanti studovat například u umělecké ředitelky Jihočeských klavírních kurzů a profesorky Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy Jany Korbelové, nebo u klavíristy Jana Bartoše. „Je pro mě ctí, že mohu působit na kurzech, které zásadně formovaly i můj vývoj,“ říká Jan Bartoš. Mecenáškou hudební události je majitelka zámku Blatná Jana Germenis-Hildprandt, pořadatelem je Centrum kultury a vzdělávání Blatná.

 , foto klavirni-kurzy.cz

Letošní ročník bude mít i mimořádný doprovodný program. Na nádvoří zámku Blatná vystoupí 30. června na benefičním koncertu pro Nadační Fond Profesora Pavla Pafka mezzosopranistka Dagmar Pecková, klavírista Miroslav Sekera a houslista Roman Patočka. Nedělnímu koncertu bude předcházet odpolední přednáška MUDr. Pavla Pafka na téma Proč mluvit o štěstí. Profesor Pavel Pafko vybudoval ve FN Motol chirurgické pracoviště, které je díky programu transplantace plic unikátní nejen v českém kontextu. Získávání prostředků pro zlepšování péče o pacienty, další vzdělávání lékařů i sester a zajištění přístupu k nejmodernějším lékařským postupům a vědeckým informacím jsou jedny z hlavních priorit jeho Nadačního Fondu.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější