Orchestr BERG spouští mikro-koncerty k pravidelné zkoušce sirén

Ve Velké aule Filozofické fakulty UK proběhne ve středu 6. března první ze série koncertů k pravidelné zkoušce sirén. Patnáct minut před polednem se tak otevře nový projekt Orchestru BERG.

Jeho cílem je dostat současnou hudbu k uším těch, kteří by na velký večerní koncert třeba hned nepřišli,“ uvádí manažerka orchestru Eva Kesslová. „Uvažovali jsme o tomto projektu asi pět let, čekal na zrealizování jako spousta dalších, které nosíme v hlavě. Nebude se jednat o orchestrální koncerty, ale o komorní záležitost pro tři až čtyři hudebníky, takže celá produkce nebude tolik náročná na organizaci. A nejen díky úžasné podpoře Českého rozhlasu můžeme mikro-koncerty hrát zdarma pro kohokoliv.

První Hudbu k siréně zkomponoval na objednávku BERGu Miroslav Pudlák a v přímém přenosu ji bude vysílat právě Český rozhlas Vltava. Stejně jako další mikro-koncerty, které budou následovat každou první středu v měsíci (kromě prázdnin). V dubnu se mikro-koncert k siréně odehraje na několika místech v republice. Tři koncerty – v Olomouci, na pražské HAMU a na Novoměstské radnici – se spojí ve vysílání Českého rozhlasu v jednu kompozici Jana Trojana. Sirény v následujících měsících doprovodí například hudba Iana Mikysky, Martina Klusáka nebo Michala Rataje.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější