Olga Sommerová natočila dokument o Soně Červené, bude mít premiéru v rámci Pražského jara

24. května bude mít v pražském Kině Lucerna premiéru celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o operní pěvkyni Soně Červené. Po snímcích Magický hlas rebelky a Věra 68 uzavře režisérka Olga Sommerová portrétem Soni Červené svůj dokumentární triptych o významných ženách 20. století. Premiéra dokumentu se uskuteční v rámci programu mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro.

 „Její život byl plný zvratů. Poměry ji vyhnaly do emigrace a byla na dlouho vymazána z kulturní paměti naší země. Jako mnoho jejích vrstevníků tím vším proslulá pěvkyně prochází s noblesou, grácií a životní moudrostí,“ říká o pěvkyni Červené kreativní producentka Alena Müllerová, v jejíž tvůrčí producentské skupině film vzniká.

Film s lakonickým titulem Červená vznikl v rámci série 187 nových dokumentárních projektů České televize, které se zaměřují na kulturní, sociální i politická témata. „Dokumentární formáty tvoří téměř polovinu ze čtyř set nových projektů, na kterých Česká televize začala v loňském roce pracovat,“ říká generální ředitel Petr Dvořák a dodává: „Toto číslo není jen dokladem toho, jak důležitou roli dokument v tvorbě a vysílání České televize hraje, je to i důkaz, že za námi přicházejí autoři s dobrými náměty a zajímavými látkami, které stojí za to zpracovat, protože přinášejí něco nového. Je to dobrá zpráva pro nás a především pro diváky.“

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější