Nový klavírní cyklus Hybatelé rezonance bude pokračovat i v příští sezoně, s Miroslavem Sekerou nebo Karlem Košárkem

Druhý ročník cyklu klavírních recitálů Hybatelé rezonance přinese od září 2019 další čtyři koncerty v pražském Anežském klášteře, tentokrát s Markem Kozákem, Najponkem, Miroslavem Sekerou a Karlem Košárkem.

Cyklus otevře 30. září Marek Kozák programem složeným ze skladeb Bacha, Busoniho a Rachmaninova. Pětadvacetiletý pianista chce svým koncertem vzdát hold Johannu Sebastianu Bachovi a jeho pozdějším obdivovatelům. „Ve druhé polovině večera představím skladatele, kteří se zabývali transkripcemi Bachových děl, ovšem jejich vlastními skladbami. Vášeň a emoce v Sonátě b moll Sergeje Rachmaninova doplní výběr z 24 preludií Ferruccia Busoniho, který vytvoří ideální protipól sonáty.“ 

Jazzu se klavírní křídlo Bechstein otevře 16. března pod rukama klavíristy Najponka, jehož program pro recitál je podle slov organizátorů zatím překvapení (rozhovor o poslední desce Najponka můžete číst zde). Díla převážně z období romantismu zazní zpod rukou Miroslava Sekery 6. dubna. Magnetem večera se stane Brahmsova klavírní Sonáta f moll a v druhé části recitálu zazní Franz Liszt. „Brahms i Liszt byli fenomenální instrumentalisté, kteří podstatnou část své tvorby věnovali právě klavíru,“ říká Miroslav Sekera. Karel Košárek se na svém recitálu pokusí propojit baroko s jazzem – uvede hudbu George Gershwina, F. Gulda a N. Kapustina.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější