Nový hornový festival Radka Baboráka proběhne rouškám navzdory

V původně plánovaném termínu 25. dubna až 3. května proběhne první ročník nového hudebního festivalu Horn Fest Praha. Festival se měl původně konat v prostorách Rudolfina, Lichtenštejnského paláce nebo Pražské konzervatoře, vzhledem k současné situaci musel ale najít jinou formu.

Rozhodl jsem se založit festival lesního rohu, který by tento nástroj oslavil, vzbudil zájem mladé generace a zdůraznil fakt, že patří k českému hudebnímu rodinnému stříbru,“ říká zakladatel festivalu Radek Baborák.

Jeden z koncertů festivalu se symbolicky spojí s benefičním koncertem České filharmonie 25. dubna, další koncerty se již odehrají čistě v online podobě. Koncert 1. května s názvem Pro Paralelní polis proběhne ve prospěch této neziskové organizace, další online přenos provedou ze Sukovy síně Rudolfina Pražští komorní sólisté spolu s Radkem Baborákem, Kateřinou Javůrkovou a Petrem Hernychem (2. května na Mall.tv a FB profilu Horn Fest Praha). Závěrečným koncertem bude Nocturno 3. května, kdy z žižkovského Atria zahrají Bachovy skladby Radek Baborák, houslista Milan Al-Ashhab a Baborák Ensemble.

Stále také běží Baborákova iniciativa Muzikanti na volné noze, díky níž se podařilo finančně podpořit více než 70 hudebníků, kteří se ocitli ve složité životní situaci v souvislosti s právě probíhajícími krizovými opatřeními. „V budoucnu, až pominou veškerá omezení, chceme festival pojmout nejen jako zážitek pro posluchače, ale neměla by chybět ani výuková část pro mladé hornové talenty. Ta se letos nejspíše odehraje v rámci Letní hudební akademie v Kroměříži, jejímž ředitelem je dirigent Tomáš Netopil,“ dodává Radek Baborák.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější