Novodobá premiéra dvou cembal v rukou Barbary Marie Willi a Urszuly Bartkiewicz

Ve čtvrtek 22. února představí Barbara Maria Willi na dalším z večerů Cyklu koncertů staré hudby polskou cembalistku Urszulu Bartkiewicz. V Konventu Milosrdných bratří v Brně zahrají obě dámy díla Jeana Philippa Rameaua, Jana Ladislava Dusíka, ale také téměř neznámých autorů jako například Stanislawa Ossowského nebo Carla Josepha Birnbacha.

V roce 1970 zkomponoval polský houslista a skladatel Carl Joseph Birnbach Concerto a due cembali, které zahrají Maria Willi a Bartkiewicz v novodobé premiéře. České publikum tak bude mít možnost seznámit se s dílem rodáka z polského Koperniki, který studoval u Carla Ditterse von Dittersdorfa a působil jako učitel houslí ve službě hraběte Karla Georga Heinricha von Hoyma nebo jako houslista v královské kaple v Berlíně.

Urszula Bartkiewicz působí pedagogicky od roku 1998 na Hudební akademii Felikse Nowowiejského v polské Bydhošti. Věnuje se nahrávání polské barokní hudby a hraje také hudbu soudobou, v premiéře například provedla Koncert pro cembalo polského skladatele Zbigniewa Bagińského.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější