Newyorská Met ruší představení do konce sezony, zůstává otevřená virtuálně

Metropolitní opera ruší všechna představení do konce sezony. Rozhodnutí se týká i zbývajících přenosů do kin. Chystané přenosy oper Bludný Holanďan, Tosca a Marie Stuartovna se tedy neodehrají ani v náhradních termínech. Met se mezitím připravuje na novou sezonu, kterou na podzim otevře Anna Netrebko v nové produkci Aidy.

Je to pro nás zničující, ale jednoduše nemůžeme hrát a musíme letošní sezonu ukončit,“ uvedl generální ředitel Met Peter Gelb. „Děkujeme našim věrným divákům. Těšíme se, až se na podzim všichni opět shledáme,“ vzkazuje.

V prvním přenosu další sezony v říjnu 2020 vystoupí Anna Netrebko v novém nastudování Aidy. Příznivci opery se ale mohou těšit i na Kouzelnou flétnu, Dona Giovanniho, Fidelia, Nabucca nebo Trubadúra.

Metropolitní opera v mezičase otevřela svůj bohatý archiv a zpřístupnila záznamy ze 14 sezon přímých přenosů The Met: Live in HD. Poslední březnový týden je na programu série oper Richarda Wagnera. Chceme milovníkům opery v těchto neklidných časech nabídnout trochu útěchy,“ vzkazuje Gelb. Podle jeho slov si každý den vyhledá web metopera.org na půl milionu lidí.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější