Německé angažmá Olgy Jelínkové zahájí La traviata

Sopranistka Olga Jelínková se prosadila v silné zahraniční konkurenci a stala se novou stálou členkou ansámblu operního domu v německém Saarbrückenu. 26. srpna oficiálně zahájí tamější operní sezonu titulní rolí ve Verdiho opeře La traviata. Režie a světelného designu produkce této opery se v Saarbrückenu ujal německý režisér Ben Baur.

Mladý režisér Ben Baur skvěle vystihuje a nechává naším prostřednictvím ožívat i ty nejjemnější nuance, ukryté v každé situaci, v každé jednotlivé postavě,“ říká sopranistka. „Jsem nadšená, že mám možnost spolupracovat s tak skvělými sólisty, jakými jsou mí noví kolegové z ansámblu Staatstheater Saarbrücken a těším se na naši premiéru, která myslím bude velkou událostí. Hlavním mottem Bena Baura je, že v publiku nesmí být jediný člověk, který by nezaplakal. V příběhu Violetty odhaluje úplně všechno a jde mu o opravdovost: žádné omdlévání na efekt, cedíme doslova krev, pot a slzy.“

Olga Jelínková pravidelně vystupuje na scénách Národního divadla v Praze, Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, ale stále častěji především na zahraničních scénách v USA, Německu, Belgii, Japonsku. Kromě Královny noci pravidelně zpívá Verdiho Gildu v Rigolettovi nebo panenku Olympii v Offenbachových Hoffmanových povídkách. Sama tvrdí, že hlasově k roli Violetty Valéry v La traviatě dozrála až nyní. Nejde však o model, kdy je český umělec angažován pro český repertoár; pěvkyni čeká v Německu zahraniční repertoár i nadále: například v této sezoně Gounodova Markétka, Cherubiniho Médea nebo Korngoldova Juliette.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější