Na veletrhu v italské Cremoně se představí čeští nástrojaři

Jméno severoitalské Cremony si milovníci dobré hudby spojují především s uměním slavného mistra houslaře Antonia Stradivariho. Na tuto tradici navazuje od roku 2002 Cremona Musica International Exhibition, veletrh s hudebními nástroji, který patří v současnosti mezi největší akce svého druhu. V loňském roce se veletrhu zúčastnilo přes 300 vystavovatelů z 30 zemí světa a navštívilo ho více než 17 000 návštěvníků.

Veletrh je rozdělen do čtyř hlavních produktových kategorií: strunné nástroje, piana, klasické akustické kytary a dechové nástroje. Od letošního roku však navíc přibyla i kategorie harmoniky. Tento nástroj má v Itálii dlouhou tradici. Své místo zde mají i ostatní hudební nástroje, příslušenství a materiály pro výrobu hudebních nástrojů. Každoročně se na této světově známé akci setkávají výrobci, distributoři, hudební vydavatelé a prodejci s nejkvalifikovanějšími klienty a profesionálními i amatérskými hudebníky z celého světa.

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=0t37DLZ9MiQ#action=share[/spvideo] 

Na letošním ročníku se díky agentuře CzechTrade představí i pět českých výrobců, konkrétně své produkty v Cremoně představí výrobce pian Petrof, obaly na hudební nástroje vystaví Ika Hard Cases a Šiba Plus. Návštěvníci veletrhu budou mít příležitost seznámit se i s českým výrobcem trsátek Janíček PICKS nebo strunnými nástroji značky Strunal Schönbach.

 , foto cremonamusica.com

V předvečer této akce bude také pořádat Velvyslanectví České republiky v Římě, CzechTrade Itálie a veletržní správa veletrhu Cremona Musica koncert v Auditoriu Giovanni Arvedi, na kterém budou představeny tři české hudební nástroje a sice piano od firmy Petrof a housle a kytara od firmy Strunal Schönbach. Na tyto nástroje zahraje klavírista Alvaro Siviero, houslista Marat Bisengaliev a kytarista Edoardo Catemario.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější