Na Akademie Versailles přijede Bruno Cocset nebo Béatrice Martin

Na francouzskou vokální a instrumentální hudbu období baroka se letos zaměří pražská Akademie Versailles. Mezinárodních interpretační kurzy proběhnou v třetím březnovém týdnu pod vedením francouzské sopranistky Chantal Santon-Jeffery, violoncellisty Bruno Cocseta, flétnistky Jany Semerádové nebo cembalistky Béatrice Martin.

Mladí muzikanti tak budou mít možnost seznámit se se zásadami dobové interpretace, základy gestiky a barokního tance, deklamace, rétoriky nebo výslovnosti staré francouzštiny. Vedle intenzivní individuální i skupinové práce se svými lektory se vybraní mladí pěvci a instrumentalisté z České republiky a mnoha dalších zemí včetně Francie, Ruska, Polska, Velké Británie, Japonska či Portugalska představí veřejnosti na závěrečném koncertu. Koncert proběhne v neděli 24. března 2019 od 14 hodin v Sále Martinů pražské HAMU.

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=_s-NhQ9ki0c[/spvideo]

Širší veřejnosti jsou otevřeny také úvodní přednášky, jimiž budou kurzy 20. března zahájeny a v nichž umělecký ředitel Centra barokní hudby ve Versailles Benoît Dratwicki a česká muzikoložka Jan Franková pohovoří o hudební praxi v Paříži, potažmo Francii 18. století. Přednášky se konají od 9.30 hodin v Galerii HAMU. Kurzy připravili pořadatelé festivalu Letní slavnosti staré hudby ve spolupráci s Centrem barokní hudby ve Versailles, Francouzským institutem a HAMU. Vstup na koncert i přednášky je zdarma na základě povinné registrace na [email protected].

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější