Musica ad confluentem na podzim uvede hudbu středověku, renesance a baroka

Již počtvrté se letos v Českých Budějovicích bude konat Mezinárodní festival staré hudby Musica ad confluentem. Festival je zaměřen na období středověku, renesance a baroka. Od roku 2018 tak stará hudba pravidelně zní v českobudějovických kostelích a památkových objektech v podání českých i zahraničních umělců. Po loňských zkušenostech s pandemií COVID-19 proběhnou opět všechny koncerty na podzim.

Letošní ročník nabídne šest koncertů a jednu doprovodnou akci. Festival uvede 5. září zahajovacím koncertem soubor Hof-Musici. Mezi zahraniční hosty patří soubor středověké hudby Ensemble Seraphim z Basileje. Ve Švýcarsku dlouhodobě žije a působí také sopranistka Pavla Flámová, která s sebou přiveze hudebníky z Izraele a Německa. V jejím podání zazní anglická pozdně renesanční a barokní hudba.

Ve druhé polovině festivalu jsou na programu barokní triové sonáty v provedení souboru CreaTrio s českobudějovickou flétnistkou Lucií Duškovou. V barokním kostele na Dobré Vodě u Českých Budějovic je plánován koncert souboru Victoria Ensemble s hudbou Claudia Monteverdiho. Poslední vystoupení festivalu představí jako mimořádného hosta Rejchovo kvarteto. V jeho podání zazní 28. října osvícenské smyčcové kvartety. Jako doprovodná akce festivalu pak proběhne interaktivní workshop s historickými hudebními nástroji.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější