Mladé talenty pošesté rozezní Broumovskou klávesu

Šestý ročník hudebního klání pro mladé pianisty do sedmnácti let Broumovská klávesa se uskuteční 6. – 8. května v národní kulturní památce Klášter Broumov.

„Překrásné prostory Kláštera Broumov, kde si podává ruku tradice s modernou, budou opět po roce hostit mezinárodní klání mladých pianistů. Rád bych co nejsrdečněji pozval milovníky klavíru, aby přijeli zažít neopakovatelnou atmosféru plnou napětí, očekávání, ale hlavně radosti z krásné hudby,“ říká k soutěži její ředitel, koncertní pianista a pedagog Ivo Kahánek.

Šestý ročník hudebního klání pro mladé pianisty do sedmnácti let se opět bude konat v novém koncertním sále Dřevník v zahradě broumovského kláštera. Soutěžit se bude stejně jako v předchozích letech ve čtyřech kategoriích podle věku. Účastníci, pro něž budou připraveny finanční odměny, budou muset zahrát alespoň jednu skladbu z období baroka nebo klasicismu a jednu skladbu z období romantismu nebo skladbu komponovanou po roce 1900.

Vítěze soutěže vybere odborná porota, v níž zasedne koncertní pianista a generální ředitel Intergramu Jan Simon, generální ředitel České filharmonie David Mareček, koncertní pianista Milan Langer, pianistka a profesorka Scholy Cantorum v Paříži Marina Primachenko-Moussu, pianistka a profesorka Ostravské univerzity Eliška Novotná a albánský koncertní pianista a pedagog Egli Prifti. Uzávěrka přihlášek je v sobotu 30. dubna, více informací na www.broumovskaklavesa.cz.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější