Místo tradičního festivalu podzimní cyklus koncertů. Ruší se MHF Leoše Janáčka, Dvořákova Olomouc a další

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka se tak neuskuteční v původně plánovaném termínu a rozsahu. Na druhou polovinu listopadu chystají jeho organizátoři podzimní cyklus koncertů a plnohodnotný festivalový ročník se přesouvá na rok 2021.

„Nechceme ale ani v letošním roce zcela zmizet z kulturní a společenské scény. Pokud to situace dovolí, rádi bychom pozvali posluchače v letních měsících ke dvěma open air koncertům do Hukvaldské obory. V druhé polovině listopadu pak nabídneme několik symfonických, ale i komorních koncertů v Ostravě a vybraných festivalových městech,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel MHF Leoše Janáčka

 „Přejeme našim posluchačům především pevné zdraví a věříme, že se s nimi budeme moci znovu setkat na podzim, ať už při zahájení koncertní sezóny, či na našem Mezinárodním varhanním festivalu, “ uzavírá zprávu o zrušení květnového festivalu Dvořákova Olomouc Jonáš Harman, ředitel pořádající Moravské filharmonie Olomouc. Na další rok se přesouvá také hudební festival Antonína Dvořáka v Příbrami, „napodruhé“ se jeho 52. ročník uskuteční 20. dubna 2021.

, foto Svatováclavský hudební festivalOpatření se dotýkají rovněž 17. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu, který se bude konat od 3. do 28. září v kostelích celého Moravskoslezského kraje. „Bohužel také náš festival je do značné míry poznamenaný epidemií coronaviru, a proto jsme letošní dramaturgii nemohli naplnit podle původního plánu. Z důvodů uzavření hranic jsme byli nuceni zahraniční interprety nahradit českými umělci,“ sdělují organizátoři festivalu.  

Podpořit kulturní akce, koncerty a festivaly mohou posluchači skrze využití možnosti nenárokovat vrácení vstupného nebo jeho části. Příspěvky touto formou usnadní realizaci plánovaných podzimních koncertů nebo budoucích festivalových projektů. Aktualizované informace o způsobech vracení již zakoupených lístků jsou k nalezení na webových stránkách jednotlivých festivalů nebo distribučních serverech, kde byly vstupenky zakoupeny.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější