Mimořádný Orfeus jako předehra Moravského podzimu

Na 20. října se do brněnského Besedního domu připravuje ochutnávka 50. ročníku Moravského podzimu 2019. Německý soubor Akamus, tedy Akademie für Alte Musik Berlin posluchačům představí koncertní provedení opery Orfeo ed Euridice. „Jsou to skutečné hvězdy, v interpretaci barokních oper patří jednoznačně k nejlepším na světě,“ uvedla ředitelka pořádající Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Operu Christopha Willibalda Glucka, která ztvárňuje příběh lásky z řeckých pověstí, bude v Brně řídit Alexander Liebreich. Soubor, který vystupuje v České republice jen vzácně, představí v hlavních rolích Orfea, Eurydyky a Amora Soniu Prinu, Roberta Mameliho a Marie-Sophii Pollak. Provedení bude též první uměleckou spoluprací s místním sborem Czech Ensemble Baroque Choir. Hudebníci budou hrát na barokní nástroje, případně na jejich dokonalé repliky, díky čemuž se posluchači mohou přenést o bezmála tři století zpět.

Ačkoliv se jubilejní ročník festivalu koná až příští rok v říjnu, ochutnávka je připravena už na letošek. „Chceme tím zdůraznit důležitost akce. Moravský podzim patří k největším hudebním akcím v republice a minulý rok jsme zaznamenali rekordní návštěvnost a mimořádné ohlasy posluchačů i odborníků,“ uvedl dramaturg Vítězslav Mikeš.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější