čtvrtek, 5. září 2013

Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně

Napsal(a) 

15. – 22. září 2013

Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně (HF JAMU) ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka pořádá 19. ročník Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně, v oborech kontrabas a violoncello, pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška a primátora statutárního města Brna Bc. Romana Onderky, MBA.

Termín pro obor violoncello: 15. – 21. 9. 2013

Termín pro obor kontrabas: 17. – 22. 9. 2013

Tříkolová soutěž je určena pro hráče na kontrabas nebo violoncello, kteří v den zahájení soutěže nedosáhnou 35 let. Soutěžní vystoupení jsou volně přístupná veřejnosti.V uvedených dnech bude soutěžit přes devadesát interpretů v oboru violoncello a přes čtyřicet účastníků v oboru kontrabas z tuzemska i zahraničí.

Třetí kolo soutěže a udělování cen se uskuteční pro obor violoncello dne 21. 9. od 17:00 hod. v Besedním domě v Brně ve spolupráci s Komorním orchestrem Czech Virtuosi , diriguje Jan Zbavitel . Pro obor kontrabas pak třetí kolo s vyhlášením výsledků proběhne o den později, tj. 22. 9. od 10.30 hod. v Koncertním sále HF JAMU v Brně ve spolupráci s Moravským komorním orchestrem , diriguje Richard Kružík .Vítězství v soutěži je spojeno se zajímavým finančním ohodnocením. Laureáti si v každém oboru odnesou za první místo částku sto tisíc korun, další dvě umístnění jsou spojena se sumou sedmdesát a čtyřicet tisíc korun.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.