Magdalena Kožená a Simon Rattle vystoupí ve vile Tugendhat, přímý přenos půjde do kin a na sociální sítě

Ve čtvrtek 13. srpna zazpívá v brněnské vile Tugendhat Magdalena Kožená, v písňovém recitálu ji na klavír doprovodí Simon Rattle. Koncert bude možné sledovat ve spolupráci s Aerofilms také na nádvoří Místodržitelského paláce v kině Scalní letňák a v dalších vybraných kinech.

Večer s písněmi Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Ervína Schulhoffa a Petra Ebena završí výběr z písňové tvorby Leoše Janáčka. „Atmosféra domácího koncertu v jedinečném prostředí vily Tugendhat, navíc konaného v mém rodném městě, nabíjí celé vystoupení silnými emocemi. Do programu jsem zařadila písně, které mě provázely už při studiu na konzervatoři, a mnohé z nich mají lidový nápěv nebo text. K nim mám nejniternější vztah, neboť nejen zrcadlí obrovské bohatství lidové tvořivosti našeho kraje, na které jsem právem hrdá, ale připomínají mi také šťastné okamžiky mého dětství a mládí,“ říká Magdalena Kožená. A vilu Tugendhat vyzdvihuje také Simon Rattle: Četl jsem samozřejmě Skleněný pokoj hned, jak vyšel. A ve vile Tugendhat jsem byl s naším prvním dítětem před patnácti lety, když se tam Magdalena fotografovala. Většinu odpoledne jsem trávil v nádherné zahradě s kočárkem, místo abych obdivoval interiér budovy, jejíž neobyčejný příběh si dodnes pamatuji. Těším se, až si tam zahrajeme!“

Spolupořadateli koncertu jsou Brno – město hudby UNESCO, festival Concentus Moraviae a vila Tugendhat. Na přenosu koncertu budou spolupracovat také Univerzitní kino Scala, společnost Aerofilms a také americká společnost PARMA Recordings. Prostřednictvím těchto partnerů a na facebookových profilech Maratonu hudby Brno, Magdaleny Kožené, vily Tugendhat ad. budou moci koncert sledovat posluchači v České republice i v zahraničí. Večerem bude provázet David Mareček, generální ředitel České filharmonie.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější