Lesk trubky, sopránu a historických varhan na prologu Festivalu F. L. Věka

Prolog Festivalu F. L. Věka 2022 se uskuteční v sobotu 6. srpna v 17 hodin v kostele sv. Máří Magdalény v Deštném v Orlických horách. Koncert nazvaný Lesk trubky sopránu a historických varhan tak poprvé prolne oblíbenou hudební přehlídku se Svátky skla – Tavení skla dřevem.

Propojení dvou projektů, které patří mezi nejvýznamnější kulturní akce Královéhradeckého kraje, tak nabídne nevšední zážitek z umění českých sklářů, starého řemesla s bohatou historií v Orlických horách, a hudebních interpretů, kteří stejně jako skláři reprezentují naši zem ve světě.

Posluchačům se představí sopranistka Marie Fajtová, sólistka Opery Národního divadla v Praze, trumpetista Marek Zvolánek, člen uskupení deseti nejlepších trumpetistů světa Ten of the Best a varhaník Petr Čech, nositel mnoha cen z mezinárodních soutěží a současný ředitel Pražské konzervatoře.

Koncert zahájí známá skladba Fanfares, která je oblíbenou hudební volbou pro mnoho svatebčanů a pochází z pera jednoho z předních představitelů barokní hudby ve Francii Jeana-Josepha Moureta. Dále zazní skladby barokních mistrů J. S. Bacha nebo Vivaldiho, chybět nebudou díla P. J. Vejvanovského, Josepha Haydna a dalších. Bohatý program uzavře árie Let the bright Seraphim z oratoria Samson Georga Friedricha Händela.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější