La Scala znovu otevře v červenci, zatím jen komorně

Teatro alla Scala se 6. července po více než čtyřměsíční přestávce vynucené koronavirem znovu otevře. Během července v prostorách milánského operního domu zazní čtyři koncerty. Bezpečnostní opatření včetně omezené kapacity publika budou i nadále udržována, plánuje se také možnost přímých přenosů koncertů.

Na koncertech konaných 6., 8., 13. a 15. července vystoupí komorní obsazení sólistů (Luca Salsi, Beatrice Rana, Misha Majsky, Francesco Meli, Federica Lombardi či Patricia Kopatcinskaja) a hudebníků tamního orchestru. Koncert 13. července je věnován absolventům akademie La Scaly a na posledním koncertu vystoupí členové filharmonického orchestru.

Po letní přestávce v srpnu začne La Scala znovu hrát v září. „Myslím, že nastal čas, aby se milovníci hudby vrátili k poslechu živého přednesu, i přes omezené prostředky,“ sdělil intendant La Scaly Dominique Meyer. Po srpnové přestávce uspořádá La Scala v září Verdiho koncert Requiem, kterým chce uctít památku obětí nemoci covid-19, po něm bude následovat Beethovenova 9. symfonie.

Publikum bude omezeno na maximálně 600 lidí. Diváci při vstupu do divadla a při odchodu budou muset mít nasazené roušky, ochranu obličeje si však budou moci sundat, jakmile se usadí na svá místa. Vedení divadla předpokládá, že většina lidí přijde ve dvou a podle toho budou uspořádána sedadla v sále, mezi nimiž budou rozestupy. Během koncertů také nebude přestávka a bufet bude uzavřen. Vedení La Scaly navíc plánuje uskutečnit přímé přenosy koncertů, podrobnosti ovšem zatím nejsou známé. Zároveň dosud není jasné, kdy La Scala začne opět s představeními oper v plném rozsahu, neboť nadále trvající opatření nedovolují shromáždění velkého počtu účinkujících na jevišti.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější