La Divina. Maria Callas ve všech svých rolích vychází na 135 discích

Warner Classics vydává dosud nejobsáhlejší box nahrávek Marie Callasové. Představuje ji ve všech 74 rolích, v nichž byla zaznamenána. Box „La Divina – Maria Callas in All Her Roles“ na 131 CD, 3 Blu-ray discích a 1 DVD přináší kompletní studiové nahrávky, rozsáhlou kolekci jejích nejlepších živých nahrávek, mistrovské kurzy, které vedla na Juilliard School, videozáznamy a bonusové CD s vůbec poprvé vydanými alternativními verzemi studiových nahrávek z 60. let. Set, který doplňuje bohatě ilustrovaná 148stránková kniha, vychází 22. září.

Komplet La Divina – Maria Callas in All Her Roles se řadí k sérii objemných setů vydaných u Warner Classics, mezi něž patří i 70diskový set kompletních nahrávek německého dirigenta Kurta Masura Kurt Masur – Complete Warner Classics Edition pokrývající 35 let jeho činnosti, vydaný v dubnu loňského roku. Ještě dříve vyšel box nahrávek maďarsko-amerického dirigenta George Szella na 14 nosičích nazvaný Warner Recordings 1934-1970, kde vedle Vídeňských či Londýnských filharmoniků nalezneme i snímky pořízené s Českou filharmonií.

Warner Classics se ovšem zaměřují i na profily skladatelů, jak dosvědčuje 23diskový set Igor Stravinsky Edition představující Stravinského tvorbu, nahranou mezi lety 1928 a 2019, a to jak v původních orchestrálních verzích, tak i v nejrůznějších transkripcích, ať už z pera samotného skladatele nebo od dalších autorů. Na třech discích pak vystupuje dokonce i sám Igor Stravinskij, jednak v úloze dirigenta a také jako klavírista. V edici skladatelů též v uplynulých měsících vyšel šestnáctidiskový komplet César Franck Edition, reprezentativní kolekce tvorby belgicko-francouzského skladatele se snímky sahajícími od roku 1907 do současnosti.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější