Kühňata v jednom kole mezi orchestry a festivaly

Kühnův dětský sbor vystoupí během příštích šesti měsíců se šesti předními českými orchestry v čele s Českou filharmonií, PKF – Prague Philharmonia či Filharmonií Brno a na chystaných koncertech provede mimo jiné světovou oratorní premiéru, celovečerní hudbu k baletu, symfonii, kantátu nebo úryvky z oper.

Orchestrální sérii zahájí Kühňata na abonentních koncertech České filharmonie premiérou třetí části oratorní trilogie Miloše Boka Apokalypsa v Kamenické stráni a pár dní poté se představí v Plzni celovečerním dílem Bohuslava Martinů Špalíček s Plzeňskou filharmonií. Vystoupí také na dvou edukativních koncertech s PKF – Prague Philharmonia. Po Praze a Plzni se pak na Kühňata může těšit i brněnské publikum, Martinů Špalíček zde zazní tentokrát ve společném provedení s brněnským dětským sborem Kantiléna a Filharmonií Brno.

Do festivalové sezony se malí zpěváci zapojí na Smetanově Litomyšli po boku Symfonického orchestru Českého rozhlasu, následovat bude koncert s orchestrem FOK v Obecním domě. O prázdninách pak čekají Kühňata dva festivalové bonusy: Prague Proms společně s ČNSO a mezinárodní hudební festival Český Krumlov, kde sbor se SOČRem pod vedením Ondreje Lenárda uzavře kantátou Carmina Burana svůj šestiměsíční hudební maraton po celé republice.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější