Kühňata si před turné do Španělska zazpívají s Luzerner Sängerknaben

Kühnův dětský sbor pořádá 4. října 2017 společný koncert s vyhlášeným švýcarským chlapeckým sborem Luzerner Sängerknaben. Koncert se uskuteční v prostoru Českého muzea hudby v rámci oslav 85. sezony Kühnova dětského sboru, který se zakrátko po koncertě chystá na turné a soutěž ve Španělsku se sbormistrem Petrem Louženským: Do Španělska se chystáme opět po čtyřech letech a velmi se těším, tehdy to byla jedna z nejhezčích koncertních cest, které jsem se sborem zažil.“

V rámci společného koncertu obou sborů se švýcarští hosté představí s převážně duchovním repertoárem. Provedou duchovní skladby luzernského současného skladatele, který se jmenuje Hansruedi Willisegger (*1935), druhá půlka jejich programu bude vycházet z anglikánských večerních pobožností a na závěr dojde i na švýcarskou lidovou hudbu. Kühňata provedou repertoár, se kterým se následně chystají do Španělska, konkrétně jde o Ave maria Tomáse Luise de Victorii, Maria Mater Nostra letošního sedmdesátníka Ivana Kurze, Laudate Dominum Slavomíra Hořínky a Peace upon You, Jerusalem a Zwei Beter Arvo Pärta.

Chlapecký sbor Luzerner Sängerknaben je dlouholetým partnerem Mezinárodního hudebního festivalu v Luzernu, Luzernského symfonického orchestru i divadla. Díky spolupráci s festivalem vystoupil sbor s předními světovými orchestry jako jsou Boston Symphony Orchestra, Concertgebow Orchester Amsterdam nebo Berlínská filharmonie pod vedením špičkových dirigentských osobností jako jsou James Levine, Simon Rattle nebo John Eliot Gardiner. Sbor má také velmi blízko k soudobé hudbě. V posledních letech patřili mezi autory, se kterými spolupracoval, přední skladatelé Krzysztof Penderecki či Péter Eötvös. 

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější