Kühňata přivezou do Prahy hosty z nejstarší ukrajinské konzervatoře

V neděli 11. června pořádá Kühnův dětský sbor mezinárodní sborový koncert v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně v Praze, kde společně s Kühňaty vystoupí mládežnický sbor Cantemus z Maďarska a ukrajinský ženský sbor při Kiev Glier Institute of Music, historicky první konzervatoři na Ukrajině. Na koncertě zazní program od renesance až po soudobá díla a dojde i na několik upravených ukrajinských lidových písní.

“Jsme rádi, že můžeme pražskému publiku představit dva velmi zajímavé hostující sbory, které skvěle reprezentují hudební tradici svých zemí. Program je opravdu různorodý, proto srdečně zveme milovníky sborového zpívání všech generací,” uvedl umělecký ředitel a sbormistr Kühnova dětského sboru Jiří Chvála, který letos v červnu oslaví úctyhodné jubileum 50 let v čele Kühňat.

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=qHKzW77ZNzc[/spvideo]  

Koncert se koná ve spolupráci s farností Nejsvětějšího Srdce Páně, s festivalem Sborové slavnosti Hradec Králové a s Městskou částí Praha 3. Organizátoři se rozhodli koncert zpřístupnit co nejširšímu okruhu veřejnosti, vstupné na koncert je proto dobrovolné.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější