čtvrtek, 10. září 2015

Kühňata představí jihoafrické hosty a pokřtí album s hudbou Jiřího Temla

Napsal(a) 

Eastern Cape Children’s Choir a Kühnův dětský sbor Eastern Cape Children’s Choir a Kühnův dětský sbor

Kühnův dětský sbor v říjnu přivítá v Praze téměř padesátičlenný dětský sbor z Jihoafrické republiky. Na společném koncertě na Novoměstské radnici Kühňata zároveň pokřtí své nové CD z děl Jiřího Temla, které sbor vydává k letošním osmdesátinám skladatele.

V roce 2012 sbor zavítal poprvé ve své historii do Afriky, kde se seznámil s dětským sborem Eastern Cape Children’s Choir z Jihoafrické republiky. A nyní, tři roky po setkání, přijede 8. října tento výborný dětský sbor poprvé zazpívat do Prahy. Na společném koncertě, který se bude konat 8. října od 19:00 ve Velkém sále Novoměstské radnice, představí jihoafričtí hosté českým posluchačům jak klasickou hudbu, tak temperamentní africké písně.

Druhá polovina večera bude patřit pouze Kühnovu dětskému sboru a slavnostnímu křtu nového CD, které sbor vydává z děl Jiřího Temla jako dárek k autorovým letošním osmdesátinám. Dramaturgii CD z nahrávek nejvýznamnějších kantátových děl Jiřího Temla pro dětský sbor, které nebyly dosud vydané, sestavil umělecký ředitel a sbormistr Jiří Chvála. Ten také s Kühňaty tři z kantát uváděných na nové desce premiéroval. Ostatně právě tvorba Jiřího Temla provází Kühnův dětský sbor již řadu let a mnoho svých skladeb autor Kühňatům přímo věnoval. “Jiří Teml se svou dlouholetou spoluprací, tvorbou i osobním přátelstvím výrazně podílí na umělecké tváři našeho sboru.”, potvrdil Jiří Chvála. Novou desku vydávají Kühňata ve spolupráci se společností Radioservis.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.