Krumlovský festival v půli: Na programu je koncert Ivana Ženatého, Bohuslava Matouška nebo Baborák Ensemblu

Ve třetím festivalovém týdnu MHF Český Krumlov se odehrají tři komorní koncerty v zámeckém Maškarním sále. 30. července klavírista a skladatel Marek Novotný představí svůj autorský projekt na pomezí jazzu, klasiky, folklóru, šansonu a latinskoamerické hudby. 31. července přednese houslista Ivan Ženatý výběr z Bachových Sonát a Partit a 1. 8. se uskuteční koncert s názvem Hudba bez hranic – skladatelé tří národů v podání houslisty Vahida Khadem-Missagha a komorního orchestru Allegro Vivo Chamber Orchestra z Rakouska.

Novým koncertním prostorem festivalu je kostel sv. Mikuláše ve vojenském újezdu v Boleticích. Zde se 4. 8. odehrají dva koncerty k 30. výročí pádu železné opony. Písničkář Petr Samšuk zahraje v prostoru před kostelem písně Karla Kryla a poté se v interiéru kostela, který je nejstarší sakrální stavbou jižních Čech, odehraje večer duchovní hudby s recitací: ženský vokální soubor Schola Benedicta spolu s hercem Jakubem Doubravou přiblíží osobnost panovníka Václava II., který významně přispěl k obnovení a kontinuitě českého státu.

Baborák Ensemble, foto baborak.com

Na závěrečný týden připravil festival další tři koncerty v Maškarním sále českokrumlovského zámku. 6. srpna zde vystoupí Bohuslav Matoušek, který letos oslaví 70. narozeniny a festival mu k tomuto jubileu připravil gratulační koncert. Popřát mu přijdou i jeho dva bývalí studenti, japonská houslistka Hiroko Takahashi a její český kolega Patrik Sedlář. 7. srpna vystoupí mezzosopranistka Edita Randová.

Cyklus komorních večerů tohoto ročníku završí 8. 8. koncert souboru Baborák Ensemble, který založil proslulý hornista a dirigent Radek Baborák. Jako sólisté večera s názvem „Harmonie dechů, strun a kláves“ vystoupí v Maškarním sále umělecký vedoucí souboru Radek Baborák a kytaristka Miriam Rodriguez Brüllová. Zazní díla Mozarta, Paganiniho a Turnera pro oba sólové nástroje s orchestrem a v druhé půli večera pak skladby Ástora Piazzolly, které jsou prodchnuty argentinským tangem. 28. ročník festivalu vyvrcholí Operním galakoncertem. V podání Adriany Kučerové, Štěpánky Pučálkové, Richarda Troxella a Borise Prýgla zazní árie z Figarovy svatby, Carmen nebo Rigoletta. Renomované pěvce doprovodí PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Leoše Svárovského.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější