Když vážná hudba potká elektroniku. Floex Ensemble vystoupí na Střeše Lucerny

Ansámbl hudebníků žijících v Praze a Berlíně představí v pátek 2. září na Střeše Lucerny v rámci koncertní řady Vážný zájem svůj nejnovější projekt – živé provedení soundtracků k počítačovým hrám Papetura a Samorost 3. Na úvod koncertu je zařazen třetí smyčcový kvartet Philipa Glasse s podtitulem „Mishima“. Po skončení koncertu navazuje Floex DJ set v nejvyšším bodě Střechy Lucerny, malém domečku, kam se vejde přibližně dvacet nejnadšenějších tanečníků a tanečnic. Ostatní posluchači si set mohou užít na poslech na přilehlé terase s výhledem na panorama Prahy.

Střešní prostor Paláce Lucerna je od roku 2016 domovskou scénou projektu Vážný zájem, který se snaží nepodbízivými formami přilákat nové posluchače k vážné hudbě. Projekt také šíří osvětu o domácích koncertech vážné hudby a zájemcům je pomáhá pořádat skrze moderní webovou aplikaci, která je zdarma. Spolupráce s Floex Ensemble je prvním přímým propojením s elektronickou hudbou.

Floex, foto archiv

New York, Londýn nebo Berlín jsou světové metropole, které znají dobře myšlenku propojení vážné a elektronické hudby. Řekli jsme si, že zkusíme najít zvídavé publikum také v Praze. Jsme nesmírně rádi, že pozvání na pódium Vážného zájmu přijal Floex, který si díky své experimentální tvorbě získal po světě srdce tisíců fanoušků,“ říká Tomáš Jamník, violoncellista a umělecký vedoucí projektu Vážný zájem.

Floex, vlastním jménem Tomáš Dvořák, klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec, ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Vedle skládání hudby rád experimentuje nad rámec lineárních hudebních scénářů, vytváří interaktivní multimediální projekty nebo hudbu do her. Je autorem soundtracků pro hry Samorost II a III, kultovní Machinarium a Pilgrims, jimiž se zapsal do mezinárodního povědomí. Posledními novinkami jsou vydané soundtracky k oceňované videohře Papetura a k celovečernímu politickému thrilleru Je Suis Karl, který se v českých kinech objevil na začátku roku 2022. Komorní soubor Floex Ensemble tyto soundtracky představuje v klasicko-moderních aranžích v obsazení housle, viola, cello, klarinet, basklarinet a elektronika.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější