Karlovarský symfonický orchestr zahajuje 189. sezonu v Císařských lázních

Karlovarský symfonický orchestr vstupuje do své 189. sezony s dramaturgií, kterou již druhým rokem sestavil šéfdirigent Ondřej Vrabec. Programy koncertů reflektují Rok české hudby 2024 – téměř každý koncert obsahuje alespoň jednu skladbu některého z českých hudebních velikánů – Dvořáka, Martinů, Suka a dalších. Mimořádná pozornost je věnována také Bedřichu Smetanovi, jehož výročí 200 let od narození bude orchestr slavit příští rok v březnu.

Zahajovací koncert ve čtvrtek 12. října nabídne Předehru k opeře Ruslan a Ludmila M. I. Glinky, Koncert pro klavír a orchestr č. 2 F dur op. 102 D. Šostakoviče se sólistou Martinem Kasíkem a dvojici skladeb Josefa Suka – Meditaci na staročeský chorál Svatý Václave op. 35a a Pohádku, suitu z hudby k Zeyerově hře Radúz a Mahulena op. 16.

Program sezony nabídne tradiční abonentní koncerty, komorní programy i projekty ve spolupráci s Jazzfestem Karlovy Vary či Mezinárodním pěveckým centrem Antonína Dvořáka. Připraveny jsou též výchovné koncerty s Viktorem Braunreiterem – tentokrát s hudbou ze Smetanovy Mé vlasti. Vánoční čas přinese Rybovu Českou mši vánoční nebo koncert s dětským pěveckým sborem Kajetán z divadla J. K. Tyla. Mezi hosty z řad sólistů a dirigentů se objeví houslista Josef Špaček, klavírista Martin Kasík nebo bývalý šéfdirigent KSO Jan Kučera.

Bohatý výběr koncertů čeká i milovníky crossoverových koncertů – vrcholem bude jistě společné vystoupení Čechomoru & KSO v květnu – tuto skupinu doprovodí orchestr po deseti letech. „Věříme, že naše nabídka zaujme jako každý rok široké spektrum obyvatel našeho města, ale také lázeňských hostů. Jsme pyšní na to, že vás na většinu koncertů můžeme pozvat do nově zrekonstruovaných Císařských lázní,“ zve manažerka orchestru Vlasta Vodičková.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější