Jednodenní festival HAMUfest – oslava hudby, tance a nonverbálního divadla

Zdroj: archiv HAMU

Hudební a taneční fakulta AMU v Praze pořádá v neděli 9.6. od 14:00 do 24:00 v prostorách kampusu HAMU 2. ročník festivalu HAMUfest. V průběhu jednoho nedělního odpoledne a večera fakulta představí to nejlepší ze svých prací a projektů napříč obory. Těšit se můžete na současnou i klasickou hudbu, folklor, jazz, bicí, zpěv, nonverbální divadlo, tanec, zvukovou instalaci, performance, site specific, i několik přednášek a workshopů. 

Myšlenka otevřít prostory a prezentovat uměleckou tvorbu Hudební a taneční fakulty AMU všem uměleckým nadšencům, zájemcům o studium i široké veřejnosti v průběhu jediného dne přišla už před rokem, kdy se ve spolupráci s Environmentálním panelem AMU uskutečnil 1. ročník HAMUfestu zaměřený na environmentální tématiku. „Akce byla úspěšná, proto jsme rádi, že letos můžeme pozvat diváky a posluchače na další ročník festivalu. Těší nás, že zájem o akci projevuje širší veřejnost, potenciální uchazeči o studium a umělečtí nadšenci, ale také i samotní studenti a pedagogové, kterým HAMUfest nabízí prostor pro strávení společného času, sdílení a mezioborovou uměleckou tvorbu. Právě v setkání všech těchto zájmových skupin spatřuji jedinečnost tohoto projektu, který se stává tradicí.“, vysvětluje proděkan HAMU, vedoucí katedry nonverbálního divadla a iniciátor tohoto projektu doc. Adam Halaš.

Zdroj: archiv HAMU

HAMUfest nabídne účastníkům širokou škálu žánrů, uměleckých performancí a zážitků. V průběhu odpoledne a večera se můžete těšit na současnou i klasickou hudbu, aranže klasických děl pro cimbálovou kapelu i autentickou lidovou hudbu, jazz, folk, koncert katedry bicích nástrojů, klasický zpěv, varhany, zvukovou instalaci, nonverbální a fyzické divadlo, taneční představení včetně site specific v prostoru Malostranského náměstí, pouliční průvod mimů a artistů Malou Stranou, několik interaktivních přednášek a workshopů včetně zážitkové dílny bicích nástrojů (nejen) pro děti či návštěvy výzkumného centra hudební akustiky MARC a mnoho dalšího. Program je skutečně pestrý a na své si přijde každý návštěvník, který bude mít navíc jedinečnou možnost prohlédnout si unikátní prostory a zákoutí Lichtenštejnského a Hartigovského paláce, ve kterých fakulta sídlí. 

Vstup na akci je zdarma.

Detailní program na webu HAMU: https://www.hamu.cz/cs/udalosti/festival-hamufest-2024-1976/

Zdroj: archiv HAMU
Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější