JazzFestBrno chystá první jazzový showcase festival v Česku

Jména českých jazzových muzikantů a kapel se na programech zahraničních klubů a festivalů v současnosti objevují trestuhodně málo, chceme pomoci zvrátit tuto nepříznivou situaci. Reprezentativní jazzový showcase Česku navíc dlouhodobě schází,“ říká ředitel JazzFestBrno Vilém Spilka. „Cílem je ukázat našim zahraničním kolegům, že se ve střední Evropě dělá pozoruhodná jazzová muzika a pobídnout je, ať se na své festivaly nebojí naše kapely zařadit.“ 

Účelem showcaseového formátu je seznámit zahraniční profesionály s umělci z určité oblasti a podpořit tak příležitosti pro jejich koncertní aktivity mimo domácí půdu. Kapely a muzikanty vybere porota složená z českých i zahraničních promotérů po přijetí online přihlášek a nominací festivalů JazzFestBrno a Mladí ladí Jazz.

CEJS volně navazuje na soutěž mladých jazzových kapel Central European Jazz Competition, kterou JazzFestBrno pořádal v roce 2018 s dlouhodobým rakouským partnerem Jazzwerkstatt Poysdorf. Publikum budou tvořit delegáti z řad programových ředitelů festivalů, novinářů, dramaturgů hudebních klubů a koncertních sálů, ale akce bude přístupná také veřejnosti.

Samotný festival obsáhne ještě soutěž – přítomní delegáti hlasováním určí čtveřici nejlepších vystupujících, kteří si poté budou moci zahrát v londýnském klubu Pizza Express Jazz Club. Na showcase se kapely mohou přihlašovat od 12. května do 31. července pomocí jednoduchého formuláře. Jména vybraných kapel a hudebníků, kteří se zúčastní prvního ročníku festivalu Central European Jazz Showcase pořadatelé oznámí koncem srpna.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější