čtvrtek, 2. březen 2017

Jaroslav Svěcený uvede 14. ročník Smiřických svátků hudby

Napsal(a) 

Jaroslav Svěcený Jaroslav Svěcený

Smiřice u Hradce Králové se v roce 2004 staly místem konání 1. ročníku velikonočního hudebního festivalu Smiřické svátky hudby, u jehož zrodu stál královéhradecký rodák houslista Jaroslav Svěcený spolu se smiřickým starostou Lubošem Tuzarem. 

Na deseti festivalových koncertech Smiřických svátků hudby v první polovině letošního dubna Jaroslav Svěcený v roli hrajícího hostitele představí mladé začínající umělce i jejich starší a zkušenější kolegy. Smiřické publikum se může těšit na vokální večery, na kterých vystoupí barytonista Filip Bandžak, mezzosopranistka Eva Garajová nebo Kühnův dětský sbor se sbormistrem Jiřím Chválou.

Na instrumentálních koncertech vystoupí například violistka Jitka Hosprová a Virtuosi Pragenses, České trio, houslistka Julie Svěcená a klavírista Václav Mácha, kytaristé Jiří Jirmal a Miloslav Klaus, klavírista Miroslav Sekera, varhaníci Michaela Káčerková a Pavel Svoboda, akordeonisté Ladislav Horák a Markéta Laštovičková. Již tradičně hrají na festivalu svoji velkou roli také čeští herci. Letos to bude Zdeňka Žádníková Volencová, Miroslav Táborský a Alfréd Strejček.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.