úterý, 15. červen 2021

Janáčkova filharmonie Ostrava zve na abonentní cyklus v Opavě

Napsal(a) 

Lucienne Renaudin Vary, foto Simon Fowler Lucienne Renaudin Varyfoto: Simon Fowler

Abonentní cyklus O je jedním z cyklů Janáčkovy filharmonie Ostrava, který se již tradičně koná v prostoru kostela sv. Václava v Opavě. JFO tak navazuje na koncerty pořádané v tomto městě v 70. a 80. letech. Ve třech abonentních koncertech se představí tuzemští i zahraniční interpreti včetně zdejšího rodáka Lukáše Vondráčka. První opavský koncert proběhne již 1. července.

Koncert naživo, s diváky v sále a s potleskem v závěru – zdánlivě samozřejmá věc, která je pro nás nyní velkým zážitkem. Jsem rád, že divákům můžeme opět nabídnout to, co je pro nás zásadní – živá kvalitní hudba,“ dodává ředitel JFO Jan Žemla.

První abonentní koncert cyklu O nabídne Honeggerovo Letní pastorale, Beethovenovu „Pastorální“ symfonii a Šostakovičův Koncert pro klavír a orchestr v podání klavíristy Federica Colliho pod taktovkou Petra Popelky. 31. srpna je na programu druhého koncertu Rautavaarův Epitaf pro Bélu Bartóka a Koncert pro klavír a orchestr zmíněného Bély Bartóka v podání Lukáše Vondráčka.

13. října pak kostel sv. Václava uvítá spolu s JFO francouzskou trumpetistku Lucienne Renaudin Vary, která se ujme sólového partu v Koncertu pro trubku a orchestr Es dur Hob. VIIe/1 Josepha Haydna. Zazní také Symfonie A dur Jana Křtitele Vaňhala a Mozartova Symfonie č. 41 C dur „Jupiter“.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.