Jakub Hrůša bude debutovat u Vídeňských filharmoniků

Jakub Hrůša bude na přelomu listopadu a prosince poprvé řídit Vídeňské filharmoniky v koncertním programu. Během něj zazní hudba Antonína Dvořáka, Bély Bartóka a Petra Iljiče Čajkovského. Do konce roku Hrůšu ještě čekají vystoupení s Philharmonia Orchestra, Berliner Philharmoniker a Bamberger Symphoniker. Silvestrovsko-novoroční program připraví s Českou filharmonií.

„Po nedávném vzrušujícím zážitku při první historické Janáčkově Věci Makropulos ve Vídeňské státní opeře – s týmiž hudebníky v orchestřišti – mám teď tu čest být pozván i ke čtyřem filharmonickým koncertům ve Zlatém sále Musikvereinu,“ říká Jakub Hrůša a dodává: „Naše probíhající jednání o brzkém hostování v některé z příštích sezon se nyní – bohužel ovšem kvůli indispozici pana dirigenta Jansonse – uspíšila. Jsem samozřejmě nesmírně rád, že mohu takto rychlým záskokem orchestru s jen částečnou změnou programu pomoci, a Maestru Jansonsovi přeji co nejrychlejší uzdravení. Těším se teď na návrat do hudebních metropolí Vídně, Paříže, Londýna i Berlína!“

Na čtyřech koncertech od 29. listopadu do 2. prosince Jakub Hrůša zastoupí původně oznámeného lotyšského dirigenta Marisse Jansonse, který si zranil Achillovu šlachu. Na programu koncertů bude Dvořákova předehra Karneval, Bartókův Koncert pro orchestr a Čajkovského První klavírní koncert b mollDenisem Matsuevem. Tento týden řídí Jakub Hrůša na třech koncertech New York Philharmonic. A po vystoupeních v New Yorku a ve Vídni ještě do konce roku provede deset koncertů v Paříži (Orchestre philharmonique de Radio France), Londýně (Philharmonia Orchestra), Berlíně (Berliner Philharmoniker), Hamburku, Düsseldorfu, Hannoveru (Bamberger Symphoniker) a Praze (Česká filharmonie).

Sdílet článek: