Ivo Kahánek zahajuje podzimní část série cyklu butikových koncertů „Klasika o čtvrté“ v Rudolfinu

Pod záštitou klavíristy Ivo Kahánka pokračuje na pódiu Sukovy síně pražského Rudolfina cyklus komorních koncertů, jejichž začátek je stanoven vždy na 16. hodinu. Po každém koncertu následuje krátká beseda, kde se mohou posluchači potkat s interprety osobně.

Cyklus jsme nazvali Klasika o čtvrté, protože všechny koncerty začínají odpoledne už v 16 hodin,“ říká Ivo Kahánek: „Těmito koncerty jsme vyšli vstříc věrným posluchačům klasické hudby v seniorním věku a vytvořili jsme je také jako možnost pro ty, kterým večerní začátky koncertů z nějakého důvodu nevyhovují. Koncerty jsou už svým odpoledním časem trochu neformálnější, posluchači se mohou následně s interprety i potkat, popovídat si s nimi, každopádně se dozví něco navíc. Zároveň si troufám říct, že všichni pozvaní umělci patří ke špičkám ve svých oborech. Dali jsme si záležet na vytvoření intimní exkluzivní atmosféry, kde jsou posluchači interpretům o mnoho blíže.

Lorenzo di Bella, foto Saverio Salvemini

Na zahajovacím koncertu 11. listopadu od 16 hodin vystoupí Ivo Kahánek společně s českým Kvartetem Apollon. To přednese nejprve tzv. Slovanský kvartet Antonína Dvořáka, následně společně s Ivem Kahánkem Klavírní kvintet A dur.

Dalším hostem komorního cyklu bude italský klavírista Lorenzo di Bella, který vystoupí 26. listopadu se skladbami Franze Liszta, Fryderyka Chopina nebo Domenica Scarlattiho. Lorenzo di Bella je vítězem řady mezinárodních klavírních soutěží, zakladatelem klavírního festivalu Civitanova classica a profesorem klavírního oboru na škole „Monteverdi“ v Cremoně.

Komorní dílo Pavla Bořkovce a Bedřicha Smetany představí 1. prosince soubor Pavel Bořkovec Quartet. O týden později, na 8. prosince, je připraven pěvecký písňový recitál slovenského basisty Jozefa Benciho, kterého doprovodí Ivo Kahánek. Polské klavírní duo ve složení Joanna Domańska a Magdalena Lisak pak uvede 17. prosince koncert se skladbami Fryderyka Chopina a Karola Szymanowského.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější