Iniciativa Muzikanti na volné noze vynesla přes milion. V plánu jsou koncerty pro donátory

Iniciativa Radka Baboráka na podporu muzikantů na volné noze vynesla během necelých dvou měsíců své existence přes milion tři sta tisíc korun. Finanční prostředky byly předány 123 hudebníkům, sbírka se uzavírá a v plánu jsou koncerty pro donátory jako poděkování.

„Sbírka získala podporu mnoha významných kulturních institucí i skvělých osobností světového významu, i solidární pomoci kolegů – hudebníků či sympatie laické veřejnosti, celkem jsme napočítali na 400 donátorů,“ říká Radek Baborák. S ohledem na postupné uvolňování opatření sbírku Muzikanti na volné noze uzavíráme. Nyní nastal čas děkování, a to nejen velkým dárcům z řad institucí, ale i mnoha anonymním příznivcům klasické hudby. Aktivní hudebníci i milovníci klasické hudby se už konečně dočkají živých koncertů, kde se všichni můžeme potkat.“

Jako poděkování dárcům připravil tým sbírky Muzikanti na volné noze a akademie MenART ve spolupráci s Klementinem koncert, na který jsou donátoři osobně zváni. Radek Baborák a Česká sinfonietta pro ně zahrají Mozartovu předehru k opeře Don Giovanni, Hornový koncert č. 3 Es Dur a Beethovenovu Symfonii  č. 7. Dárcům bude symbolicky věnován i koncert Radka Baboráka a České sinfonietty na festivalu Smetanova Litomyšl 5. července nebo 18. září na festivalu Dvořákova Praha. Zvláštní koncerty se chystají i na druhou polovinu srpna 2020, kdy zahrají přímo konkrétní obdarovaní hudebníci seskupení v jedno orchestrální těleso. „O konkrétní místě a času budeme ještě informovat, přece jen jde o organizačně složitější akci,“ říká Radek Baborák. V souladu s kritérii vyhlášené sbírky byli přednostně podpořeni samoživitelé a živitelé rodin. Rozděleno bylo sto procent získaných prostředků.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější