I švýcarský Opernhaus Zürich se otevírá svým divákům online

Curyšská opera se přidává k současné iniciativě orchestrů a operních produkcí, které se rozhodly v souvislosti s domácí karanténou v mnoha zemích streamovat zdarma vybrané koncerty a představení. Od 27. března až do 1. června nabídne záznamy několika inscenací. Diváci tak mohou vidět například Bergova Vojcka zasazeného do groteskní estetiky inspirované loutkovým divadlem.

Streamovaný program zahrnuje také Verdiho Requiem ve spolupráci s curyšským baletem a německým choreografem Christianem Spuckem. Poetické tableaux není tolik interpretací liturgického textu jako spíše uměleckou demonstrací základních lidských emocí a pocitů strachu, zlosti, bolesti či smutku, v jejímž závěru přichází hledání spásy. K vidění budou i Verdiho opery Nabucco a Rigoletto, balet Romeo a Julie s hudbou Sergeje Prokofjeva či fantastická pohádka Louskáček a myší král podle E. T. A. Hoffmanna s kouzelnou hudbou P. I. Čajkovského, opět v režii a choreografii Christiana Spucka. Z dalších produkcí bude odvysílána opera I Capuleti e i Montecchi Vincenza Belliniho, která je skladatelovou vlastní verzí příběhu milenců z Verony. Scénické drama se zaměřuje na posledních 24 hodin životů hlavních postav.  

Bližší informace k jednotlivým představením a termíny jejich streamu najdete na webových stránkách Opernhaus Zürich. Každá inscenace nabízí výběr mezi anglickými, německými a francouzskými titulky.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější