Hybateli rezonance v nadcházející sezoně budou Kasík, Klánský, Barta a Bóková

Třetí cyklus klavírních recitálů Hybatelé rezonance nabídne v příští sezokoncerty čtyř českých umělců mladší a střední generace. Mistrovský nástroj C. Bechstein D282 v Anežském klášteře rozezní od října 2020 do května 2021 postupně Martin Kasík, Kristina Barta, Nikol Bóková a Lukáš Klánský.

Nikol Bóková

Cyklus otevře 5. října Martin Kasík, který do svého programu začlení díla Johanna Sebastiana Bacha, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho i Johannesa Brahmse; zazní také ikonická Beethovenova Sonáta cis moll op. 27 č. 2 „Měsíční svit“. Jazzovou improvizaci, autorskou tvorbu a žánrovou pestrost pak do Anežského kláštera přinese česká jazzová klavíristka a skladatelka Kristina Barta, jež se proslavila ve formacích Kikina b a Kristina Barta Trio. Její sólový recitál je naplánován na 9. listopadu.

22. března příštího roku vystoupí v Anežském klášteře Nikol Bóková, klavíristka a skladatelka, jejíž tvorba se rozprostírá mezi jazzem, vážnou hudbou, minimalismem i popem. Program v Anežském klášteře rozdělí mezi oba světy, kterým se věnuje – první část večera bude patřit převážně klasice, zazní například díla Sergeje Rachmaninova nebo Roberta Schumanna, druhá část pak autorské tvorbě. Třetí ročník Hybatelů rezonance uzavře 3. května 2021 Lukáš Klánský, laureát mezinárodních soutěží, člen Lobkowicz tria umělec pravidelně vystupující s předními českými umělci. Pro svůj recitál vybral skladby Fryderyka Chopina, výběr z jeho Nokturn a Barcarolla Fis dur, Variations Brillantes op. 12. a N.

Sdílet článek: