Hudební festival Znojmo letos vyvrcholí Telemannem v jámě lvové

Po slunné Itálii a vášnivé Francii zavítá Hudební festival Znojmo v termínu od 9. do 26. července do precizního a tradicionalistického Německa.

Benda – Kramář – Vranický – to jsou české osobnosti světového klasicismu, jejichž skladby zazní 11. července v podání souboru Czech Ensemble Baroque s dirigentem Romanem Válkem. „Renomé, jež skladatelé ve své době dosáhli a kvalita jejich děl přetrvala až do dnešních dní. Diváky čeká zážitek také proto, že ansámbl, stejně jako sólistky Ludmila Peterková a Marjolein de Roos, hrají na dobové nástroje. A publiku představí skvělý program – od Jiřího Antonína Bendy to bude Symfonie G dur, od Františka Vincence Kramáře Koncert pro dva klarinety Es dur a Velká symfonie c moll, „Na oslavu míru s Francií“ od Pavla Vranického,“ přibližuje koncert Roman Válek, umělecký ředitel festivalu.

Michaela Fukačová, Pavel Šporcl a Ivo Kahánek se setkávají v unikátním projektu připravovaném speciálně pro Hudební festival Znojmo,“ popisuje koncert prezident festivalu Jiří Ludvík. Klavírní tria Antonína Dvořáka a Ludwiga van Beethowena v podání předních českých hudebníků 15. července nadchnou publikum svým špičkovým hudebním obsahem i interpretací.

Na 16. července připadne Komediální koncert Gentlemen Singers, který se uskuteční v kouzelných kulisách nádvoří Jihomoravského muzea. „Odlehčený koncert vokálního souboru z Hradce Králové je vytvořený přímo pro Hudební festival Znojmo. Profesionální mužský oktet připravuje pro znojemské publikum ne tak docela vážnou hudbu,“ popisuje vystoupení produkční Lenka Ludvíková.

Hudební festival Znojmo vyvrcholí poslední červencový víkend unikátním operním projektem, který je vytvářen na míru festivalu. Scénické provedení oratoria Daniel v jámě lvové z díla Georga Philippa Telemanna vypráví biblický příběh o správci království Danielovi. Ten je kvůli své víře uvržen do jámy se lvy, ale díky zásahu anděla přežije a král Darius ho osvobodí. Do jámy jsou nakonec posláni spiklenci, kteří na Daniela nastražili lest. Krásné prostory kostelu sv. Michala rozezní soubor Czech Ensemble Baroque s dirigentem Romanem Válkem. Typickou barokní formu zaručuje režie specialistky na barokní gestiku a herectví, profesorky Heleny Kazárové. V hlavní roli se představí hvězdný polský kontratenor Piotr Olech.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější