Hrůša prodlužuje smlouvu v Bamberku a čeká ho debut u Berlínských filharmoniků

Dirigent Jakub Hrůša dnes podpisem smlouvy na mnichovském Ministerstvu vědy a umění prodloužil svou šéfdirigentskou smlouvu u Bamberských symfoniků o dalších 5 let. Setrvá tak v čele tohoto předního německého orchestru, který řídí od sezony 2016/17, do roku 2026.

Hrůša k prodloužení své smlouvy uvedl: „Vždy jsem chtěl působit v místě, kde existují zdravé podmínky pro práci, kvalita v činnosti i v mezilidských vztazích, kde se však lze také nadále vyvíjet a prohlubovat. Přesně toto nastavení jsem našel v Bamberku, instituci s výjimečnými hudebníky, oddaným managementem a autenticitou tradice. Jsem šťasten, že můžeme spolu nadále růst po dalších pět let.“

Jakub Hrůša bude nadále působit zároveň jako hlavní hostující dirigent České filharmonie a Philharmonia Orchestra v Londýně. V příští sezoně bude debutovat u Berlínských filharmoniků a Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu.

 , foto Andreas Herzau

Intendant orchestru Marcus Rudolf Axt k tomu dodává: „Se svým hlubokým muzikantstvím, obdivuhodnou technikou a charismatickým vystupováním na pódiu přetváří Jakub Hrůša každou partituru v dechberoucí sluchový zážitek, který v člověku rezonuje ještě dlouho po doznění. S naším šéfdirigentem nás spojuje hledání unikátního zvuku, společné kořeny v Česku a sdílená radost z hudebního tvoření. To vše přispívá k našemu těsnému propojení. Těšíme se na éru Jakuba Hrůši v Bamberku!“

Od začátku vzájemné spolupráce je spojení Bamberských symfoniků a Jakuba Hrůši hodnoceno velice kladně, nadšeného ohlasu se dočkala jejich společná nahrávací činnost (mimo jiné Smetanova Má vlast), zahraniční zájezdy na významné festivaly a do předních sálů světa i domácí abonmá, které letos získalo cenu pro nejlepší celoroční orchestrální program v Německu.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější