Holešovské kurzy se nevzdávají

Pořadatelé Letní školy barokní hudby v Holešově se rozhodli oslovit své příznivce a pomocí crowdfundingové kampaně získat chybějící prostředky na letošní ročník kurzů. „Našim cílem je zrealizovat Letní školu také v letošním roce, přesto, že jsme utrpěli citelný zásah přímo do oblasti pod pasem… Ministerstvo kultury odmítlo po 11 letech naši akci podpořit. My se však nevzdáme a chybějících 400 000,- Kč chceme sehnat jinde, jinak,“ uvádějí organizátoři.

Oblíbený a mladými umělci vyhledávaný mezinárodní hudební workshop se má letos konat od 10. do 19. srpna v barokním zámku Holešov. Letošní 16. ročník má podtitul Síla hudby Orfea 18. století aneb Od concerta grossa k oratoriu. „Přesněji řečeno k oratoriu G. F. Händela Alexandrova slavnost. Po letech strávených v barokní Itálii, Anglii, Německu i Česku, po ročníku zabývajícím se syntézou národních stylů a po ročníku stráveném ´Na hranici epoch´ se vracíme na samotný Olymp barokní hudby a rádi bychom společně nastudovali ódu ke dni sv. Cecílie, patronky hudebníků z roku 1736,“ přibližuje dirigent Roman Válek, který LŠBH v roce 2003 založil a dodnes se koná pod jeho supervizí.

O holešovských kurzech jste mohli na Harmonii Online číst naposledy vloni, kdy jsme připravili sérii rozhovorů s mladými zpěváky Pavlou Radostovou, Vojtou Pelkou a Janou Vondrů. Líheň dalších mladých muzikantů můžete na HITHITu podpořit i vy.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější