středa, 19. červen 2019

Händelův Saul s Plachetkou a Schollem zamíří i na Hudební festival Znojmo

Napsal(a) 

Adam Plachetka a Andreas Scholl, foto Jana Šuplerová Adam Plachetka a Andreas Schollfoto: Jana Šuplerová

Patnáctý ročník Hudebního festivalu Znojmo připomene ve dnech 11. až 28. července hudbu skladatelů na královských dvorech a oslaví pád železné opony. Vrcholem letošního ročníku má být podle pořadatelů Saul Georga Friedricha Händela. V hlavních rolích vystoupí Adam Plachetka a Andreas Scholl.

V roce 2019 si připomínáme 30 let od pádu železné opony. Ostnatý drát na čtyřicet let oddělil i Znojemsko od Rakouska. Stopy linie jsou na Znojemsku viditelné dodnes. Výročí, kdy se opět spojil česko-rakouský kulturní region, festival připomene několika akcemi. Jednou z nich je slavnostní zahajovací koncert, 11. července vystoupí na nádvoří proboštství sv. Hippolyta na znojemském Hradišti houslista a zároveň patron znojemského festivalu Pavel Šporcl v doprovodu Pražské komorní filharmonie,“ uvádí tisková mluvčí festivalu Petra Štorková.

V hlavní roli Händelova Saula se představí Adam Plachetka. „To dílo působí impozantně. Musím říct, že jsem toto oratorium neznal až tak dobře, pouze z CD. Velmi mě ale oslovilo a v pozitivním překvapilo,“ říká Plachetka. „Saula jsme uvedli už dvakrát – v Brně a v Praze. Ve Znojmě to ale bude poprvé scénicky. Už se na to moc těším, bude to jedinečné představení.“ Spolu s Adamem Plachetkou na jednom pódiu vystoupí kontratenorista Andreas Scholl - pod taktovkou dirigenta Romana Válka a režisérským vedením Tomáše Pilaře.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.