středa, 6. duben 2016

"Gilgameš" Bohuslava Martinů získal prestižní německé ocenění Best Edition 2016

Napsal(a) 

První svazek Souborného vydání díla Bohuslava Martinů s oratoriem Epos o Gilgamešovi získal prestižní ocenění Best Edition 2016 Německého svazu hudebních nakladatelů (DMV – Deutscher Musikverleger-Verband). Vydavatelství Bärenreiter cenu převezme na Mezinárodním hudebním veletrhu ve Frankfurtu 7. -10. dubna, kde budou zároveň nejlepší publikace vystaveny.

Porota ocenila jak vynikající kvalitu vydání oratoria, tak vysokou vědeckou hodnotu publikace. Edice obsahuje podrobnou předmluvu (její upravenou verzi publikujeme na pokračování od ledna v tištěné HARMONII) s ukázkami korespondence mezi skladatelem a objednatelem díla, švýcarským dirigentem Paulem Sacherem, ale i související faksimile Martinů autografu a alternativní verze různých pasáží zveřejněné formou poznámek pod čarou.

Velkoryse pojatá publikace je zúročením mnohaleté vědecké práce Institutu Bohuslava Martinů, dlouhodobě podporovaného jeho zakladatelem – Nadací Bohuslava Martinů. Editorem oceněného svazku je Aleš Březina, ředitel Institutu. "Těší mě, že Institut Bohuslava Martinů získal za svou dlouholetou práci nejvýznamnější německou cenu v oblasti hudební filologie. Zasloužila se o ni též Nadace B. Martinů, která Institut v roce 1995 založila a od té doby financuje jeho provoz a také nakladatelství Bärenreiter, ve kterém Epos o Gilgamešovi vyšel jako první svazek Souborného kritického vydání díla Bohuslava Martinů. Přál bych stejný úspěch každému z více než deseti aktuálně rozpracovaných svazků," uvedl Březina.

Do letošního jubilejního ročníku renomované soutěže se přihlásilo 18 německých nakladatelů a porota složená z předních zástupců muzikologické obce, hudebního průmyslu, grafického designu, hudební pedagogiky a kritiky rozhodovala mezi 74 zaslanými publikacemi.

vos

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.