Gabriela Beňačková převezme Cenu Antonína Dvořáka až v prosinci

O držitelce Ceny Antonína Dvořáka za rok 2019 již sbor akademiků rozhodl dříve – stala se jí doma i v zahraničí oceňovaná sopranistka Gabriela Beňačková.

„Rozhodli jsme se předávání odložit z původního termínu na pozdější dobu. V tuto chvíli nikdo neví, jak závažná bude situace kolem 21. dubna a nechtěli jsme pro diváky ani účinkující prodlužovat dobu nejistoty. Navíc nám rychlá reakce umožnila zajistit nový letošní termín se stejným uměleckým obsazením,“ vysvětluje ředitel Akademie klasické hudby Robert Kolář.

Zachování koncertního programu v plánovaném obsazení znamená, že se posluchači mohou i nadále těšit nejen na hlavní oslavenkyni Gabrielu Beňačkovou, ale i na recitál polského tenoristy Piotra Beczału nebo na speciální provedení Mozartova koncertu pro tři klavíry triem členů sboru akademiků Davidem Marečkem, Ivo Kahánkem a Janem Simonem, či na profesora Ivana Klánského a jeho pojetí Chopina.

Akademie klasické hudby se držitelům již zakoupených vstupenek na původní dubnový termín hluboce omlouvá a věří, že toto rozhodnutí přijmou s pochopením. Prodané lístky na slavnostní večer zůstávají v platnosti.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější